
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 400x400x50mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 25 |
| Shipper Gross Weight | 12.3 kg |
| Shipper Dimensions | 400 mm x 350 mm x 410 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 4 layers/pallet = 32 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Unbleached Sugarcane Platter 16" 100pc/ctn
PRODUCT CODE: UCP16
- Platter made from unbleached sugarcane.
- Perfect for a variety of foods like seafood or meat platters, fruit and baked goods.
- Available in various sizes.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$134.40
+gst / carton
100 pcs / $1.34 ea
quantity (carton)
Availability: 38 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 38 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
AAC8S90 |
1000 pcs / $0.08 ea
$84.86+gst / carton
BPC8S90 |
1000 pcs / $0.14 ea
$141.05+gst / carton
GPGBLUEL(PACK) |