
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Recycled Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 320x350x225mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 150/ctn |
| bags | -/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 15.8 kg |
| Shipper Dimensions | 450 mm x 375 mm x 370 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 4 layers/pallet = 32 ctn |
compatible products
BCB-F-XS |
250 pcs / $0.29 ea
$72.45+gst / carton
BCB-F-T |
250 pcs / $0.32 ea
$79.78+gst / carton
BCB-T-TS |
250 pcs / $0.40 ea
$99.73+gst / carton
Brown Kraft Takeaway Bag Twisted paper Handle 150pc/ctn
PRODUCT CODE: BCB-T-T
- Kraft paper bag with twisted paper handle. 100gsm, made from recycled paper.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Wide base, holds up to 8kg.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
$136.78
+gst / carton
150 pcs / $0.91 ea
quantity (carton)
Availability: 430 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 430 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 430 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BCB-T-BABY |
500 pcs / $0.33 ea
$163.86+gst / carton
SCTLL |