
specifications
| COLOUR | Black |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 280x340x230mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 12.69 kg |
| Shipper Dimensions | 470 mm x 350 mm x 370 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
compatible products
BCB-T-TM |
250 pcs / $0.33 ea
$82.95+gst / carton
BCB-F-XS |
250 pcs / $0.29 ea
$72.45+gst / carton
BCB-T-TS |
250 pcs / $0.40 ea
$99.73+gst / carton
BCB-T-T |
150 pcs / $0.91 ea
$136.78+gst / carton
Deluxe Black Take Away Paper Bag 100pc/ctn
PRODUCT CODE: BB-R-T
- Black takeaway bag made from paper. 150 GSM.
- Perfect for use as a grocery checkout bag, takeaway bag or gift bag.
- Rope handle with a wider base. Holds up to 5kg.
$119.68
+gst / carton
100 pcs / $1.20 ea
quantity (carton)
Availability: 27 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 27 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
KRCLPLA |