
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 400x400mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 1000/ctn |
| bags | 10/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 5.1 kg |
| Shipper Dimensions | 510 mm x 210 mm x 265 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 4 layers/pallet = 48 ctn |
compatible products
BN40Q |
1000 pcs / $0.05 ea
$50.79+gst / carton
BND20 |
6000 pcs / $0.01 ea
$55.75+gst / carton
Recycled Napkin 2ply Dinner 1/8 GT Fold 1000pc/ctn
PRODUCT CODE: BN40GT
- 2 Ply recycled paper dinner napkin.
- Available in various sizes.
- Can be customised. MOQs apply.
$39.64
+gst / carton
1000 pcs / $0.04 ea
quantity (carton)
Availability: 23 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 23 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 23 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
KCTLMP |
100 pcs / $0.81 ea
$80.53+gst / carton
PCB8 |
200 pcs / $0.37 ea
$73.10+gst / carton
BLCTMP |
50 pcs / $1.34 ea
$67.20+gst / carton
BCB-T-BABY |