
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 335x235mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 500/pack |
| bags | 500pc/pack/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 3.3135 kg |
| Shipper Dimensions | 360 mm x 245 mm x 75 mm / pack |
| Pallet Configuration | 13 pack/layer, 12 layers/pallet = 156 pack |
compatible products
6F Flat Bag Kraft 500pc/pack
PRODUCT CODE: 6FB
- Flat kraft bag made from paper. 35 GSM.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Flat bags are strung and shrink-wrapped for convenient use.
- Available in various sizes and white.
- Can be customised. MOQs apply.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
$21.23
+gst / pack
500 pcs / $0.04 ea
quantity (pack)
Availability: 458 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 458 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 458 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BSB16/25/32LPLA |
300 pcs / $0.34 ea
$102.58+gst / carton
BCB-F-T |
250 pcs / $0.32 ea
$79.78+gst / carton
AAC8S90 |