
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 335x255mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 500/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 4.0469 kg |
| Shipper Dimensions | 360 mm x 265 mm x 75 mm / pack |
| Pallet Configuration | 12 pack/layer, 12 layers/pallet = 144 pack |
| Additional Info | Additional Information: <p>Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.</p>
|
compatible products
8F Flat Bag White 500pc/pack
PRODUCT CODE: 8F
- Flat white bag made from paper. 40 GSM.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Flat bags are strung and shrink-wrapped for convenient use.
- Available in various sizes and kraft brown.
$25.35
+gst / pack
500 pcs / $0.05 ea
quantity (pack)
Availability: 245 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 245 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 245 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
ASTLXXXL |
200 pcs / $0.33 ea
$65.10+gst / carton
PPC12S80 |
1000 pcs / $0.16 ea
$159.57+gst / carton
BLCTM |
100 pcs / $1.13 ea
$113.40+gst / carton
KRCL |
300 pcs / $0.42 ea
$126.00+gst / carton
GPGGREENL(PACK) |