
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 379x279x61mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 500/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 5.8581 kg |
| Shipper Dimensions | 396 mm x 289 mm x 180 mm / pack |
| Pallet Configuration | 4 pack/layer, 14 layers/pallet = 56 pack |
compatible products
D. Bread Kraft Satchel Bag 500pc/pack
PRODUCT CODE: DBRB
- Satchel kraft bag made from paper. 40 GSM.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Can be customised. MOQs apply.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
- Available in various sizes and white.
$38.18
+gst / pack
500 pcs / $0.08 ea
quantity (pack)
Availability: 371 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 371 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 371 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
AAC6S |
1000 pcs / $0.10 ea
$100.32+gst / carton
KRC500 |