
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Cardboard |
| PRODUCT DIMENSIONS | 172x104x66mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 250/ctn |
| bags | 10/ctn |
| pcs/bag | 25 |
| Shipper Gross Weight | 6.9 kg |
| Shipper Dimensions | 470 mm x 295 mm x 215 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 5 layers/pallet = 60 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Snack Box Medium 250pc/ctn
PRODUCT CODE: SBM
- Brown cardboard takeaway medium snack box with white inside.
- Versatile for a variety of foods including snacks, chips, tacos and other takeaway foods.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.
$52.03
+gst / carton
250 pcs / $0.21 ea
quantity (carton)
Availability: 923 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 923 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 923 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA
