
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Cardboard |
| PRODUCT DIMENSIONS | 55x55x25mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 900/ctn |
| bags | 6/ctn |
| pcs/bag | 150 |
| Shipper Gross Weight | 3.01 kg |
| Shipper Dimensions | 310 mm x 275 mm x 180 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 16 carton/layer, 5 layers/pallet = 96 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or long term refrigeration.</p>
|
compatible products
Mini Tray Brown Cardboard 900pc/ctn
PRODUCT CODE: BTMINI
- Brown cardboard takeaway tray with white inside.
- Perfect for smaller, bite-sized snacks like cookies, energy balls, macarons, arancini balls and meatballs.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven, or for long-term refrigeration.
$28.99
+gst / carton
900 pcs / $0.03 ea
quantity (carton)
Availability: 128 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 128 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 128 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
AAC16S |
1000 pcs / $0.12 ea
$119.96+gst / carton
ASTLM-PLA |