
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Cardboard |
| PRODUCT DIMENSIONS | 90x56x36mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 1000/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 250 |
| Shipper Gross Weight | 5.8 kg |
| Shipper Dimensions | 500 mm x 270 mm x 215 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 6 layers/pallet = 48 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or long term refrigeration.</p>
|
compatible products
Extra Small Tray Brown Cardboard No.1 1000pc/ctn
PRODUCT CODE: BT1
- Brown cardboard takeaway tray with white inside.
- Versatile for a variety of foods including snacks, chips, taco and other takeaway foods.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating or long-term refrigeration.
$39.64
+gst / carton
1000 pcs / $0.04 ea
quantity (carton)
Availability: 260 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 260 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 260 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
TR2/3L |
400 pcs / $0.31 ea
$125.39+gst / carton
ASTLL-PLA |
600 pcs / $0.31 ea
$184.80+gst / carton
GPGGREENL(PACK) |
200 pcs / $0.14 ea
$27.93+gst / carton
KRCLPET |