
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Cardboard |
| PRODUCT DIMENSIONS | 176x91x85mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 400/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 11 kg |
| Shipper Dimensions | 630 mm x 450 mm x 255 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 6 layers/pallet = 24 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long term refrigeration.</p>
|
compatible products
Snack Box Regular Kraft Board 400pc/ctn
PRODUCT CODE: KB6
- Brown cardboard takeaway hot dog box with white inside.
- Versatile for a variety of foods including snacks, chips, taco and other takeaway foods.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.
$91.19
+gst / carton
400 pcs / $0.23 ea
quantity (carton)
Availability: 645 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 645 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 645 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
AAC8D |