
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 235.6x135x12.5mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 400/ctn |
| bags | 8/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 7.7 kg |
| Shipper Dimensions | 500 mm x 340 mm x 345 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 6 carton/layer, 4 layers/pallet = 24 ctn |
compatible products
Sugarcane Lid for Takeaway Container 23oz 30oz 400pc/ctn
PRODUCT CODE: RC24/32LS
- Sugarcane lid for 23oz and 30oz takeaway containers RC24 & RC32.
- Perfect for use with a variety of hot or cold foods, like noodles, yoghurt, salad, pasta and rice.
$79.78
+gst / carton
400 pcs / $0.20 ea
quantity (carton)
Availability: 221 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 221 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
EG-2.0F |
300 pcs / $0.19 ea
$55.75+gst / carton
KSC1200 |
300 pcs / $0.51 ea
$154.35+gst / carton
BL1216N |
1000 pcs / $0.11 ea
$112.56+gst / carton
BCTSML (Pack) |
50 pcs / $0.26 ea
$12.82+gst / carton
AAC8D |
500 pcs / $0.20 ea
$101.59+gst / carton
DL95H |