
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Recycled Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 275x275x150mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 250/ctn |
| bags | 2/ctn |
| pcs/bag | 125 |
| Shipper Gross Weight | 10.38 kg |
| Shipper Dimensions | 300 mm x 300 mm x 500 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 7 layers/pallet = 56 ctn |
compatible products
BCB-F-XS |
250 pcs / $0.29 ea
$72.45+gst / carton
BCB-F-T |
250 pcs / $0.32 ea
$79.78+gst / carton
BCB-T-TS |
250 pcs / $0.40 ea
$99.73+gst / carton
BCB-T-T |
150 pcs / $0.91 ea
$136.78+gst / carton
Brown Kraft Bag Flat Paper Handle Small 250pc/ctn
PRODUCT CODE: BCB-F-S
- Kraft paper bag with flat paper handle. 100gsm, made from recycled paper.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Wide base, holds up to 5kg.
- Various sizes available.
$85.49
+gst / carton
250 pcs / $0.34 ea
quantity (carton)
Availability: 448 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 448 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
ACC16 |
1000 pcs / $0.10 ea
$155.40 Original price was: $155.40.$99.90Current price is: $99.90.+gst / carton
KCTLS |
100 pcs / $0.41 ea
$41.31+gst / carton
TR5L |
400 pcs / $0.30 ea
$119.68+gst / carton
GPGBLUEL(PACK) |
200 pcs / $0.14 ea
$27.93+gst / carton
DL115 |
500 pcs / $0.11 ea
$54.14+gst / carton
RN40Q |