
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Recycled Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 360x320x180mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 150/ctn |
| bags | 1/ctn |
| pcs/bag | 150 |
| Shipper Gross Weight | 8.8 kg |
| Shipper Dimensions | 380 mm x 340 mm x 350 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 6 carton/layer, 5 layers/pallet = 30 ctn |
compatible products
BCB-F-XS |
250 pcs / $0.29 ea
$72.45+gst / carton
BCB-F-T |
250 pcs / $0.32 ea
$79.78+gst / carton
BCB-T-T |
150 pcs / $0.91 ea
$136.78+gst / carton
Brown Kraft Bag Flat Paper Handle Large 150pc/ctn
PRODUCT CODE: BCB-F-L
- Kraft paper bag with flat paper handle. 100gsm, made from recycled paper.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Wide base, holds up to 8kg.
- Various sizes available.
$76.94
+gst / carton
150 pcs / $0.51 ea
quantity (carton)
Availability: 243 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 243 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
WRC500 |
300 pcs / $0.30 ea
$90.00+gst / carton
PCB8HF |
150 pcs / $0.45 ea
$66.90+gst / carton
GPGREDH(PACK) |
400 pcs / $0.03 ea
$13.53+gst / carton
WRCL |