
specifications
| COLOUR | Clear |
| MATERIAL | PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 238x145x23mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 300/ctn |
| bags | 6/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 5.2 kg |
| Shipper Dimensions | 520 mm x 455 mm x 250 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 6 carton/layer, 7 layers/pallet = 42 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Suitable for cold food only up to 60°C.</p>
|
compatible products
EG-1.5F |
600 pcs / $0.15 ea
$88.51+gst / carton
PET Lid for Sugarcane Sushi Tray Extra Extra Large 300pc/ctn
PRODUCT CODE: EG-2.0F
- PET lid to fit EG-2.0B.
- Suitable for cold food only up to 60°C.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$55.75
+gst / carton
300 pcs / $0.19 ea
quantity (carton)
Availability: 318 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 318 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
WCTLM |
100 pcs / $0.66 ea
$65.54+gst / carton
WRC500 |
300 pcs / $0.30 ea
$90.00+gst / carton
GP2(Pack) |