
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 240.5x148x26.5mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 300/ctn |
| bags | 6/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 6.6 kg |
| Shipper Dimensions | 440 mm x 250 mm x 315 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 4 layers/pallet = 32 ctn |
compatible products
EG-2.0F |
300 pcs / $0.19 ea
$55.75+gst / carton
Sugarcane Sushi Tray Extra Extra Large 300pc/ctn
PRODUCT CODE: EG-2.0B
- Sushi tray made from sugarcane.
- Perfect for serving sushi but also takeaway foods like spring rolls, dumplings, bao buns and mochi.
- Various sizes and matching PET lid EG-2.0F available.
$74.65
+gst / carton
300 pcs / $0.25 ea
quantity (carton)
Availability: 253 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 253 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
WRC1000 |
300 pcs / $0.40 ea
$120.00+gst / carton
BCB-T-S |
500 pcs / $0.36 ea
$178.11+gst / carton
ASTLXXXL |