
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 200x140x15mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 500/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 125 |
| Shipper Gross Weight | 9.5 kg |
| Shipper Dimensions | 410 mm x 280 mm x 300 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 4 layers/pallet = 48 ctn |
compatible products
Produce Tray 2S 200x140x15mm 500pc/ctn
PRODUCT CODE: PT20/14
- Sugarcane fresh produce tray.
- Perfect for a variety of fresh fruit and vegetables.
- Various sizes available.
$89.76
+gst / carton
500 pcs / $0.18 ea
quantity (carton)
Availability: 588 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 588 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
FL78PET |
1000 pcs / $0.03 ea
$34.19+gst / carton
KSC1000 |
300 pcs / $0.42 ea
$126.00+gst / carton
FL84PET |