
specifications
| COLOUR | Black |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 5x120mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2500/ctn |
| bags | 10/ctn |
| pcs/bag | 250 |
| Shipper Gross Weight | 2.2 kg |
| Shipper Dimensions | 415 mm x 175 mm x 140 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 20 carton/layer, 9 layers/pallet = 180 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® MIX Paper |
compatible products
PSCBROWN |
2500 pcs / $0.02 ea
$47.01+gst / carton
Paper Straw Cocktail All Black 2500pc/ctn
PRODUCT CODE: PSCALLBLACK
- Black Cocktail 3ply paper straws.
- Designed for cocktail or smaller sized cold beverages.
- Packaged in a shelf-ready retail dispenser box.
- Can be customised, MOQs apply.
$47.01
+gst / carton
2500 pcs / $0.02 ea
quantity (carton)
Availability: 388 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 388 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 388 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
AAC12S |
1000 pcs / $0.10 ea
$102.20+gst / carton
DL98LH |