
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Wood |
| PRODUCT DIMENSIONS | 165x22x1.5mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 500/ctn |
| bags | 1/ctn |
| pcs/bag | 500 |
| Shipper Gross Weight | 2.1 kg |
| Shipper Dimensions | 300 mm x 210 mm x 200 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 16 carton/layer, 9 layers/pallet = 144 ctn |
compatible products
Wooden Knife 165mm Individually Wrapped 500pc/ctn
PRODUCT CODE: WK165IW
- Wooden knife (165mm) individually wrapped in a paper sleeve.
- Perfect for stirring tea,coffee or other beverages.
- Convenient and hygienic for food service settings.
- Can be customised. MOQs apply.
$29.73
+gst / carton
500 pcs / $0.06 ea
quantity (carton)
Availability: 219 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 219 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 219 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
WCTLL |
100 pcs / $0.84 ea
$84.06+gst / carton
GPGGREENL(PACK) |
200 pcs / $0.14 ea
$27.93+gst / carton
RN40Q |