
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 176x91x85mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 200/ctn |
| bags | 2/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 8 kg |
| Shipper Dimensions | 615 mm x 495 mm x 230 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 6 layers/pallet = 24 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Snack Box Regular White Corrugated Plain 200pc/ctn
PRODUCT CODE: WCB6
- White corrugated regular snack box
- Versatile for a variety of foods including snacks, chips, tacos and other takeaway foods.
- Available in various sizes and brown cardboard.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.
$69.38
+gst / carton
200 pcs / $0.35 ea
quantity (carton)
Availability: 15 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 15 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 15 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GP3W(PACK) |