
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 410x220mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 1200/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 2 kg |
| Shipper Dimensions | 400 mm x 220 mm x 50 mm / pack |
| Pallet Configuration | 60 pack/layer, 5 layers/pallet = 300 pack |
compatible products
GP2W(PACK) |
800 pcs / $0.03 ea
$20.81+gst / carton
GP2(Pack) |
800 pcs / $0.04 ea
$29.77+gst / carton
Economy White Greaseproof Paper 1/3 Cut 1200pc/pack
PRODUCT CODE: GP3W(PACK)
- White greaseproof food paper. 28 GSM.
- Perfect for lining takeaway trays, wrapping sandwiches or burritos or for serving baking.
- Various sizes available.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
$20.81
+gst / pack
1200 pcs / $0.02 ea
quantity (pack)
Availability: 496 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 496 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
WRCL |
300 pcs / $0.42 ea
$126.00+gst / carton
PCB8HF |