
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 256X256x40mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 9 kg |
| Shipper Dimensions | 690 mm x 342 mm x 140 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 11 layers/pallet = 54 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® RECYCLED Paper Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or long term refrigeration.</p>
|
compatible products
Pizza Box Brown 10 Inch 100pc/pack
PRODUCT CODE: PBB10
- DELETED
$41.89
+gst / carton
100 pcs / $0.42 ea
quantity (carton)
Availability: 267 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 267 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BBAP8/12L |
1000 pcs / $0.17 ea
$168.00+gst / carton
KRC1000 |
300 pcs / $0.40 ea
$120.00+gst / carton
RPETDDL |
500 pcs / $0.12 ea
$57.75+gst / carton
ASTLS-PLA |