
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 69.5×7.5mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2000/ctn |
| bags | 40/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 4.7 kg |
| Shipper Dimensions | 645 mm x 350 mm x 145 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 16 carton/layer, 5 layers/pallet = 80 ctn |
compatible products
Unbleached Sugarcane Lid Fits UC002 2000pc/ctn
PRODUCT CODE: UC002SL
- Lid made from unbleached sugarcane for UC002 sugarcane cups.
- Perfect for dips and sauces,condiments and toppings.
- Also available in PET.
$75.60
+gst / carton
2000 pcs / $0.04 ea
quantity (carton)
Availability: 241 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 241 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
AWC8S90 |
1000 pcs / $0.13 ea
$134.52+gst / carton
BCB-T-BABY |