
specifications
| COLOUR | Blue |
| MATERIAL | Bamboo Fibre |
| PRODUCT DIMENSIONS | 30x50cm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 540/ctn |
| bags | 6 ROLLS/CTN/ctn |
| pcs/bag | 90 SHEETS/ROLL |
| Shipper Gross Weight | 5.4 kg |
| Shipper Dimensions | 435 mm x 295 mm x 315 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
compatible products
Heavy Duty Bamboo Wipes Blue 6 rolls/ctn
PRODUCT CODE: BWBL
- Wipes made from bamboo rayon. 60GSM.
- Perfect for commercial cleaning, kitchen bench tops, food prep areas baristas and washrooms.
- Also available in green, red, yellow and brown.
- Wash in cool water and line dry. Do not iron. Do not use fabric softener. Can be bleached.
$111.51
+gst / carton
540 pcs / $0.21 ea
quantity (carton)
Availability: 434 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 434 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
STT9LPETN |
200 pcs / $0.38 ea
$75.60+gst / carton
BCTM50 |