
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Paper + PLA Coated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 185mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 300/ctn |
| bags | 12/ctn |
| pcs/bag | 25 |
| Shipper Gross Weight | 6.9 kg |
| Shipper Dimensions | 770 mm x 575 mm x 370 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 3 layers/pallet = 12 ctn |
compatible products
PLA Coated Paper Lid 185mm Fits KSB42 KSB42E 300pc/ctn
PRODUCT CODE: PAL185
- Paper lids with PLA coating to match KSB42, KSB42E, BSB42 and BSB42E 185mm 42oz salad bowls. Includes 2 ventilation holes.
$232.93
+gst / carton
300 pcs / $0.78 ea
quantity (carton)
Availability: 366 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 366 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
KRCLPP |