
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Cardboard |
| PRODUCT DIMENSIONS | 255x80x110mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 50/pack |
| bags | 30/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 0.89 kg |
| Shipper Dimensions | 9 mm x 110 mm x 250 mm / pack |
| Pallet Configuration | 120 pack/layer, 4 layers/pallet = 480 pack |
compatible products
BCTM |
50 pcs / $1.11 ea
$55.56+gst / carton
Brown Catering Tray Sleeve Medium-Large 80mm High Sides 50pc/pack
PRODUCT CODE: BCTSML (Pack)
- Brown cardboard catering tray sleeve for catering trays.
- Also available in white.
- Can be customised. MOQs apply.
$12.82
+gst / pack
50 pcs / $0.26 ea
quantity (pack)
Availability: 62 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 62 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 62 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BLCTS |
100 pcs / $0.80 ea
$79.80+gst / carton
KRCLPET |
300 pcs / $0.20 ea
$59.85+gst / carton
BCB-F-T |