
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Wood |
| PRODUCT DIMENSIONS | 165x22x1.5mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2000/ctn |
| bags | 20/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 6 kg |
| Shipper Dimensions | 390 mm x 180 mm x 200 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 16 carton/layer, 7 layers/pallet = 112 ctn |
compatible products
Economy Wooden Knife 2000pc/ctn
PRODUCT CODE: WK165E
- Wooden Knife (165mm).
- Perfect for use with various takeaway foods such as salads, pasta and desserts.
- Convenient and durable.
$51.45
+gst / carton
2000 pcs / $0.03 ea
quantity (carton)
Currently out of stock. Please call customer service to review options
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Currently out of stock. Please call customer service to review options
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GPGBLACK(PACK) |
200 pcs / $0.07 ea
$13.53+gst / carton
GP2(Pack) |
800 pcs / $0.04 ea
$29.77+gst / carton
SCTLL |
100 pcs / $0.60 ea
$59.83+gst / carton
BLCTS |
100 pcs / $0.80 ea
$79.80+gst / carton
BCB-F-XS |
250 pcs / $0.29 ea
$72.45+gst / carton
PCB6 |