
specifications
| COLOUR | Newsprint |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 190x150mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 400/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | 400 |
| Shipper Gross Weight | 0.53 kg |
| Shipper Dimensions | 20 mm x 190 mm x 150 mm / pack |
| Pallet Configuration | 320 pack/layer, 8 layers/pallet = 2560 pack |
compatible products
GPGBLACKH(PACK) |
400 pcs / $0.03 ea
$13.53+gst / carton
GPGGREENH(PACK) |
400 pcs / $0.03 ea
$13.53+gst / carton
GPGREDH(PACK) |
400 pcs / $0.03 ea
$13.53+gst / carton
GPGBLUEH(PACK) |
400 pcs / $0.03 ea
$13.53+gst / carton
Greaseproof Paper Newsprint Half 400pc/pack
PRODUCT CODE: GPNEWSH(PACK)
- Newsprint style printed greaseproof food paper. 40 GSM.
- Perfect for lining takeaway trays, wrapping sandwiches or burritos or for serving baking.
- Various sizes available.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
$13.53
+gst / pack
400 pcs / $0.03 ea
quantity (pack)
Availability: 893 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 893 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GPGBLUE(PACK) |
200 pcs / $0.07 ea
$13.53+gst / carton
ASTLLONG-PLA |
600 pcs / $0.28 ea
$165.90+gst / carton
BSB16/25/32LPLA |
300 pcs / $0.34 ea
$102.58+gst / carton
GPGGREENH(PACK) |