
specifications
| COLOUR | Black + Clear |
| MATERIAL | Cardboard + PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 583X275X30mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| bags | -/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 6.1 kg |
| Shipper Dimensions | 585 mm x 285 mm x 200 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 10 carton/layer, 5 layers/pallet = 50 ctn |
compatible products
BCTL |
50 pcs / $1.40 ea
$69.81+gst / carton
BCTSML (Pack) |
50 pcs / $0.26 ea
$12.82+gst / carton
BCTL50 |
100 pcs / $1.25 ea
$125.39+gst / carton
Rectangle Black Catering Tray Lid Large w PET Window 100pc/ctn
PRODUCT CODE: BLCTLL
- Black corrugated rectangle catering tray lid with PET viewing window. Fits BLCTL catering tray.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$103.95
+gst / carton
100 pcs / $1.04 ea
quantity (carton)
Availability: 85 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 85 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BSB16/25/32LPET |
300 pcs / $0.17 ea
$51.29+gst / carton
PCB2HF |
200 pcs / $0.32 ea
$63.18+gst / carton
GP4W(PACK) |