
specifications
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| PRODUCT DIMENSIONS | 256x182x24mm |
| MATERIAL | Paper + Aqueous Coated |
| COLOUR | White |
| pcs | 200/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 4.6 kg |
| Shipper Dimensions | 530 mm x 385 mm x 255 mm / ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® MIX Paper |
compatible products
ASTLXXXL |
200 pcs / $0.33 ea
$65.10+gst / carton
Aqueous Coated Sushi Tray XXXL Large 200pc/ctn
PRODUCT CODE: ASTXXXL
- Sushi tray made from paper with aqueous coating. When paired with matching lids, these sushi trays are stackable.
- Perfect for serving sushi but also takeaway foods like spring rolls, dumplings, bao buns and mochi.
- Various sizes and matching lid ASTLXXXL available. Lid ridges allow the trays to stack.
$92.40
+gst / carton
200 pcs / $0.46 ea
quantity (carton)
Availability: 251 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 251 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 251 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
AAC6S |
1000 pcs / $0.10 ea
$100.32+gst / carton
C001/2SL |
2000 pcs / $0.04 ea
$75.60+gst / carton
BND20 |