
specifications
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| COLOUR | Natural |
| PRODUCT DIMENSIONS | 90x60mm |
| MATERIAL | Wood |
| pcs | 2000/ctn |
| bags | 40/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 3.3 kg |
| Shipper Dimensions | 510 mm x 280 mm x 240 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 7 layers/pallet = 56 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSCĀ® 100% Wood |
Pine Boat Extra Small 2000pc/ctn
PRODUCT CODE: PB4F
- Serving boat made from FSCĀ®-certified 100% Wood.
- Perfect for serving food like appetizers, seafood, entrees and desserts.
- Available in a range of sizes.
$193.77
+gst / carton
2000 pcs / $0.10 ea
quantity (carton)
Availability: 42 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 42 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BCB-T-T |