
specifications
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| COLOUR | Brown |
| PRODUCT DIMENSIONS | 252x179x58mm |
| MATERIAL | Corrugated |
| pcs | 100/ctn |
| bags | 2/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 4.7 kg |
| Shipper Dimensions | 461 mm x 435 mm x 305 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 4 layers/pallet = 32 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSCĀ® RECYCLED Paper Additional Information: Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration. |
Tray X Large Brown Corrugated Plain Brown 100pc/ctn
PRODUCT CODE: PCT5F
- Kraft cardboard takeaway tray made from FSCĀ®-certified Recycled Paper.
- Versatile for a variety of foods including snacks, chips, taco and other takeaway foods.
- Various sizes available.
$39.64
+gst / carton
100 pcs / $0.40 ea
quantity (carton)
Availability: 560 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 560 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 560 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BT-HB06 |