
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Cardboard |
| PRODUCT DIMENSIONS | 87x133x170mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 1000/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 250 |
| Shipper Gross Weight | 9.5 kg |
| Shipper Dimensions | 370 mm x 285 mm x 350 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 4 layers/pallet = 32 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in a microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Chips Box Large 1000pc/ctn
PRODUCT CODE: CBL
- Brown cardboard takeaway chip box with white inside.
- Versatile for a variety of foods including chips, snacks and other takeaway foods.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in a microwave or oven or for long-term refrigeration.
$131.08
+gst / carton
1000 pcs / $0.13 ea
quantity (carton)
Currently out of stock. Please call customer service to review options
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Currently out of stock. Please call customer service to review options
This is available for custom print. MOQs apply.
Currently out of stock. Please call customer service to review options
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GPGBLUEL(PACK) |
200 pcs / $0.14 ea
$27.93+gst / carton
KCTLL |