
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 231x231x40mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| bags | -/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 8 kg |
| Shipper Dimensions | 650 mm x 319 mm x 140 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 11 layers/pallet = 54 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® RECYCLED Paper Additional Information: Not suitable for reheating. |
compatible products
Pizza Box Brown 9 Inch 100pc/pack
PRODUCT CODE: PBB9
- Corrugated cardboard brown pizza boxes. 130 GSM brown+110 GSM E flute+120 GSM brown.
- Perfect for takeaway pizza, pastries, cookies or charcuterie.
- Flat packed, easy to assemble.
- Various colours and sizes available.
- Can be customised, MOQs apply.
- Not suitable for reheating.
$37.29
+gst / carton
100 pcs / $0.37 ea
quantity (carton)
Availability: 294 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 294 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 294 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA
