
specifications
| COLOUR | Multi |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 332x332x40mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| bags | 1/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 13 kg |
| Shipper Dimensions | 850 mm x 421 mm x 140 mm / ctn |
| Pallet Configuration | = 28 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® RECYCLED Paper Additional Information: <p>Not suitable for reheating.</p>
|
compatible products
Pizza Box White Printed 13 Inch 100pc/pack
PRODUCT CODE: PBWP13
- Corrugated cardboard white printed Pizza Is Life pizza boxes with brown inside. 140 GSM white+120 GSM E flute+130 GSM brown.
- Perfect for takeaway pizza.
- Flat packed, easy to assemble.
- Various sizes available.
- Not suitable for reheating.
$67.65
+gst / carton
100 pcs / $0.68 ea
quantity (carton)
Availability: 544 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 544 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GP2W(PACK) |
800 pcs / $0.03 ea
$20.81+gst / carton
GPGBLACKH(PACK) |
400 pcs / $0.03 ea
$13.53+gst / carton
CTM |