
specifications
| COLOUR | Clear |
| MATERIAL | PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 65x8mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2000/ctn |
| bags | 40/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 3.7 kg |
| Shipper Dimensions | 400 mm x 300 mm x 200 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
compatible products
PET Lid Fits UC002 2000pc/ctn
PRODUCT CODE: UC002L
- PET lid for UC002 sugarcane cups. Does not include a hole.
- Also available in sugarcane.
- Subject to Single Use plastic ban in SA and WA.
$60.90
+gst / carton
2000 pcs / $0.03 ea
quantity (carton)
Availability: 174 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 174 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BLCTLMP |
100 pcs / $1.03 ea
$102.90+gst / carton
GPGREDL(PACK) |
200 pcs / $0.14 ea
$27.93+gst / carton
ASTLM-PLA |
600 pcs / $0.25 ea
$152.25+gst / carton
GP3W(PACK) |
1200 pcs / $0.02 ea
$20.81+gst / carton
PSCBROWN |