
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Cardboard |
| PRODUCT DIMENSIONS | 65x65x100mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 500/ctn |
| bags | 20/ctn |
| pcs/bag | 25 |
| Shipper Gross Weight | 7.5 kg |
| Shipper Dimensions | 340 mm x 340 mm x 265 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 9 carton/layer, 6 layers/pallet = 54 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in a microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Chip Carton Small 500pc/ctn
PRODUCT CODE: CCS
- Brown cardboard takeaway chip box with white inside.
- Versatile for a variety of foods including chips, snacks and other takeaway foods.
- Also available in large size.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in a microwave or oven or for long-term refrigeration.
$61.95
+gst / carton
500 pcs / $0.12 ea
quantity (carton)
Availability: 934 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 934 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 934 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
WRC500 |
300 pcs / $0.30 ea
$90.00+gst / carton
PSRWHITEIW |
2500 pcs / $0.03 ea
$64.12+gst / carton
TR2/3L |
400 pcs / $0.31 ea
$125.39+gst / carton
KCTLL |
100 pcs / $0.84 ea
$84.06+gst / carton
DL95H |