
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Recycled Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 480x400x150mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 250/ctn |
| bags | -/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 13 kg |
| Shipper Dimensions | 600 mm x 420 mm x 420 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 6 carton/layer, 2 layers/pallet = 12 ctn |
compatible products
BCB-T-BABY |
500 pcs / $0.33 ea
$163.86+gst / carton
BCB-T-S |
500 pcs / $0.36 ea
$178.11+gst / carton
BCB-T-M |
250 pcs / $0.46 ea
$113.98+gst / carton
BCB-T-MP |
250 pcs / $0.60 ea
$149.61+gst / carton
BCB-T-MB |
250 pcs / $0.48 ea
$121.11+gst / carton
Brown Kraft Bag Twisted Paper Handle Large 250pc/ctn
PRODUCT CODE: BCB-T-L
- Kraft paper bag with twisted paper handle. 120gsm, made from recycled paper.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Wide base, holds up to 8kg.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
$181.67
+gst / carton
250 pcs / $0.73 ea
quantity (carton)
Availability: 299 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 299 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 299 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
SWH |
600 pcs / $0.42 ea
$252.75+gst / carton
PCB6 |