
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Wood |
| PRODUCT DIMENSIONS | 114x10x2mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 10000/ctn |
| bags | 50/ctn |
| pcs/bag | 200 |
| Shipper Gross Weight | 13.9 kg |
| Shipper Dimensions | 520 mm x 240 mm x 230 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 8 layers/pallet = 64 ctn |
compatible products
Wooden Ice Cream Stick 10000pc/ctn
PRODUCT CODE: WIST114
- Wooden ice cream stick (114mm).
- Perfect for use with ice cream and gelato.
- Convenient and durable.
- Can be customised. MOQs apply.
$96.89
+gst / carton
10000 pcs / $0.01 ea
quantity (carton)
Availability: 2 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 2 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 2 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BCB-T-TM |
250 pcs / $0.33 ea
$82.95+gst / carton
KRC650 |