
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Wood |
| PRODUCT DIMENSIONS | 160x26x1.5mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2000/ctn |
| bags | 20/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 6.1 kg |
| Shipper Dimensions | 440 mm x 170 mm x 210 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 16 carton/layer, 8 layers/pallet = 128 ctn |
compatible products
Wooden Fork 160mm 2000pc/ctn
PRODUCT CODE: WF160
- Wooden fork (160mm).
- Perfect for use with various foods such as salads, pasta and desserts.
- Convenient and durable.
- Can be customised. MOQs apply.
$121.11
+gst / carton
2000 pcs / $0.06 ea
quantity (carton)
Currently out of stock. Please call customer service to review options
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Currently out of stock. Please call customer service to review options
This is available for custom print. MOQs apply.
Currently out of stock. Please call customer service to review options
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
PL1216B |
1000 pcs / $0.10 ea
$104.01+gst / carton
DL95H |
1000 pcs / $0.06 ea
$58.42+gst / carton
GPGBLACK(PACK) |