
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Bamboo |
| PRODUCT DIMENSIONS | 90x2x7mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 10000/ctn |
| bags | 100/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 5.6 kg |
| Shipper Dimensions | 450 mm x 210 mm x 210 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 10 carton/layer, 6 layers/pallet = 60 ctn |
compatible products
Bamboo Cocktail Fork 90mm 10000pc/ctn
PRODUCT CODE: BF90
- 90mm bamboo cocktail forks.
- Perfect for serving with a variety of finger food or samples such as fruit, cheese, meatballs or sausages.
- Strong and durable.
$213.72
+gst / carton
10000 pcs / $0.02 ea
quantity (carton)
Availability: 39 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 39 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
SCTLS |
100 pcs / $0.40 ea
$39.90+gst / carton
GP2W(PACK) |