
specifications
| COLOUR | Clear |
| MATERIAL | PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 139x99x18mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 1000/ctn |
| bags | 10/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 6.6 kg |
| Shipper Dimensions | 515 mm x 430 mm x 310 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 4 layers/pallet = 32 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Suitable for cold contents under 60°C.</p>
|
compatible products
PET Lid for 10oz Sugarcane Tray 1000pc/ctn
PRODUCT CODE: TR10L
- PET lid for TR10B white sugarcane takeaway tray.
- Perfect for a variety of takeaway foods like noodles, rice, soup, curry and yoghurt under 60°C.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$135.36
+gst / carton
1000 pcs / $0.14 ea
quantity (carton)
Availability: 180 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 180 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
EG-1.5F |
600 pcs / $0.15 ea
$88.51+gst / carton
GPGBLACKL(PACK) |