
specifications
| COLOUR | Clear |
| MATERIAL | PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 177x123x18mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 500/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 125 |
| Shipper Gross Weight | 5.85 kg |
| Shipper Dimensions | 505 mm x 265 mm x 385 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 4 layers/pallet = 32 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Suitable for cold contents under 60°C.</p>
|
compatible products
PET Lid for Sugarcane 18oz Tray 500pc/ctn
PRODUCT CODE: TR18L
- PET lid for TR18B sugarcane container.
- Perfect for serving variety of foods like cakes, dips , salads and side dishes under 60°C.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$106.86
+gst / carton
500 pcs / $0.21 ea
quantity (carton)
Availability: 110 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 110 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
SB24/32/40USL |
500 pcs / $0.19 ea
$92.92+gst / carton
DL78H |
1000 pcs / $0.04 ea
$42.74+gst / carton
RC24/32LP |
400 pcs / $0.24 ea
$94.03+gst / carton
KRC1000 |