
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 280x235mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 500/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 2.8265 kg |
| Shipper Dimensions | 305 mm x 245 mm x 75 mm / pack |
| Pallet Configuration | 16 pack/layer, 12 layers/pallet = 192 pack |
compatible products
4F Flat Bag Kraft 500pc/pack
PRODUCT CODE: 4FB
- Flat kraft bag made from paper. 35 GSM.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Flat bags are strung and shrink-wrapped for convenient use.
- Available in various sizes and white.
- Can be customised. MOQs apply.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
$15.67
+gst / pack
500 pcs / $0.03 ea
quantity (pack)
Availability: 2445 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 2445 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 2445 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BLCTLM |
100 pcs / $0.72 ea
$72.45+gst / carton
GPGBLUEL(PACK) |
200 pcs / $0.14 ea
$27.93+gst / carton
AAC8D |