
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 235x175mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 500/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 3.06 kg |
| Shipper Dimensions | 183 mm x 183 mm x 235 mm / pack |
| Pallet Configuration | 36 pack/layer, 6 layers/pallet = 216 pack |
compatible products
2 Long Brown GPL Bag 500pc/pack
PRODUCT CODE: GPL2LB
- Double lined grease-proof GPL paper bag.
- Perfect for packaging takeaway fried foods, pastries, snacks or baking.
- Available in various sizes and white.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
$24.50
+gst / pack
500 pcs / $0.05 ea
quantity (pack)
Availability: 173 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 173 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GPGGREENL(PACK) |
200 pcs / $0.14 ea
$27.93+gst / carton
GPGBLACKH(PACK) |
400 pcs / $0.03 ea
$13.53+gst / carton
GPGBLUEH(PACK) |