
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Cardboard |
| PRODUCT DIMENSIONS | 55x55x25mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 900/ctn |
| bags | 6/ctn |
| pcs/bag | 150 |
| Shipper Gross Weight | 2.7 kg |
| Shipper Dimensions | 310 mm x 280 mm x 215 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 16 carton/layer, 5 layers/pallet = 80 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven, or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Mini Tray White Cardboard 900pc/ctn
PRODUCT CODE: TMINI
- White cardboard takeaway tray.
- Versatile for a variety of foods including snacks, chips, tacos and other takeaway foods.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven, or for long-term refrigeration.
$28.99
+gst / carton
900 pcs / $0.03 ea
quantity (carton)
Availability: 63 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 63 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 63 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
PCB2HF |
200 pcs / $0.32 ea
$63.18+gst / carton
KRC650 |
300 pcs / $0.33 ea
$99.00+gst / carton
SWH |