
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Virgin Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 150x90x270mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2000/ctn |
| bags | 8 BDL/CTN/ctn |
| pcs/bag | 250 PCS/BDL |
| Shipper Gross Weight | 18.55 kg |
| Shipper Dimensions | 560 mm x 300 mm x 320 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
compatible products
SOS Bags No.6 Brown 2000pc/ctn
PRODUCT CODE: SOSL#6
- Brown SOS paper bag. 50 GSM. Holds up to 4kg.
- Perfect as a grocery checkout or takeaway paper bag.
- Various sizes available.
- Can be customised, MOQs apply.
$136.78
+gst / carton
2000 pcs / $0.07 ea
quantity (carton)
Availability: 17 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 17 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 17 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GP2W(PACK) |
800 pcs / $0.03 ea
$20.81+gst / carton
CTM |