
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Virgin Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 240x120x390mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 250/ctn |
| bags | 1 BDL/CTN/ctn |
| pcs/bag | 250 PCS/BDL |
| Shipper Gross Weight | 7 kg |
| Shipper Dimensions | 400 mm x 250 mm x 250 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 16 carton/layer, 6 layers/pallet = 96 ctn |
compatible products
SOS Bags No.16 White 250pc/ctn
PRODUCT CODE: SOSW#16
- White SOS paper bag. 70 GSM. Holds up to 12.5kg.
- Perfect as a grocery checkout or takeaway paper bag.
- Various sizes available.
- Can be customised, MOQs apply.
$45.59
+gst / carton
250 pcs / $0.18 ea
quantity (carton)
Availability: 21 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 21 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 21 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
DL115 |
500 pcs / $0.11 ea
$54.14+gst / carton
BL1216W |