
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 153x153x24mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 500/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 125 |
| Shipper Gross Weight | 7 kg |
| Shipper Dimensions | 400 mm x 160 mm x 315 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 9 carton/layer, 9 layers/pallet = 89 ctn |
compatible products
Produce Tray 14S 153x153x24mm 500pc/ctn
PRODUCT CODE: PT15/15
- Sugarcane fresh produce tray.
- Perfect for a variety of fresh fruit and vegetables.
- Various sizes available.
$64.12
+gst / carton
500 pcs / $0.13 ea
quantity (carton)
Availability: 356 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 356 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
SWH |
600 pcs / $0.42 ea
$252.75+gst / carton
RPETDFL |