
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Paper + PLA Coated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 150x18mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 300/ctn |
| bags | 12/ctn |
| pcs/bag | 25 |
| Shipper Gross Weight | 6.9 kg |
| Shipper Dimensions | 620 mm x 470 mm x 340 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 4 layers/pallet = 16 ctn |
compatible products
Paper Lids 150mm PLA Coated 300pc/ctn
PRODUCT CODE: PAL150
- Paper lids with PLA coating to match ø150mm 16oz, 25oz and 32oz salad bowls. Includes 2 ventilation holes.
$123.96
+gst / carton
300 pcs / $0.41 ea
quantity (carton)
Availability: 417 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 417 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
WCTLM |